Preskoči glavno vsebino
Objavljeno: 29. 06. 2016

Ločujmo pravilno!

Kljub številnim opozorilom in vsesplošnemu obveščanju o ločevanju, se še vedno vse prevečkrat srečujemo z napačno odloženimi odpadki.


Odgovorno ravnanje z odpadki je eden bistvenih dejavnikov varovanja in ohranjanja okolja. Cilj pravilnega ločevanja je zmanjševanje količin odloženih odpadkov in povečevanje deleža njihove ponovne uporabe oziroma recikliranja. Eden izmed pogojev, da bi odpadki lahko ponovno postali uporabne surovine, je njihovo ločevanje in pravilno odlaganje, tako doma, kot na ekoloških otokih.

 

Kosovne, nevarne in druge specifične odpadke, ki jih ni možno odložiti v hišni zabojnik, lahko vedno brezplačno oddate na zbirnem centru. Divja odlagališča in kupi odapdkov na eko otokih, niso problem komunalnih podjetij, temveč odraz neodgovornega ravnanja posameznika.
Zakonodaja s področja ravnanja z odpadki nas zavezuje k ločevanju na kraju njihovega nastanka, hkrati pa je to najmanj, kar lahko storimo za urejen kraj in ohranitev okolja.

 

   

 

Vsak konec tedna se srečujemo z napačno odloženimi odpadki v zabojnikih na večini ekoloških otokov in vseh počivališčih. Ti prostori niso zbirni centri, zato je odlaganje odpadkov, ki tja ne sodijo, prepovedano.

Poskrbimo, da takšnih prizorov v prihodnje ne bo več.
Vsak posameznik je odgovoren za pravilno oddajanje svojih odpadkov v ustrezne zabojnike.

 

Na povezavi si lahko ogledate in natisnete LETAK kot pomoč pri ločevanju odpadkov.

Prijavite se na e-novice in bodite med prvimi obveščenimi.