Objavljeno: 25. 08. 2022

KOMUNALA KRANJSKA GORA PRIDOBILA CERTIFIKAT "VODA IZ PIPE"

VODA IZ PIPE

Slovenija se lahko pohvali z eno izmed najbolj kakovostnih pitnih vod v Evropi. Kljub temu veliko ljudi posega po ustekleničeni vodi, ki veliko bolj obremenjuje okolje kot voda iz pipe in je tudi bolj nezdrava.

Na Komunali Kranjska Gora želimo naše prebivalce in obiskovalce naše občine spodbuditi k pitju vode iz pipe in tako preprečiti proizvajanje dodatnih odpadkov, ki obremenjujejo naše okolje in hkrati ohranjati naše naravne vire.

Naši cilji so:

•          seznaniti prebivalce – obiskovalce s kakovostjo pitne vode v občini Kranjska Gora in jo predstaviti kot dragoceno dobrino, ki jo moramo spoštovati;
  •          predstaviti prednosti pitja vode iz pipe za okolje in zdravje;
  •          spodbuditi prebivalce k pitju vode iz pipe doma, v službi in javnih prostorih;
  •          spodbuditi gostince, da tudi svojim gostom postrežejo vodo iz pipe.