Objavljeno: 20. 06. 2022

Ukrep varčevanja s pitno vodo

Komunala Kranjska Gora d.o.o. obvešča uporabnike pitne vode na celotnem območju Naselja Ivana Krivca in Vršiške ceste od številke 39 do 70, ki se oskrbujejo iz vodovodnega sistema Jasna, da je od dne, 20. 6. 2022 v veljavi ukrep racionalne porabe in varčevanja s pitno vodo.

Ukrep smo izdali zaradi daljšega sušnega obdobja, zaradi katerega je zmanjšana izdatnost vodnega vira Jasna, oskrba pitne vode pa je zaradi povečane porabe otežena.

Vse uporabnike pozivamo, da s pitno vodo ravnajo skrbno in varčno ter je ne uporabljajo za pranje parkirišč in teras, ali zalivanje oz. druge nenamenske porabe.

Spoštovanje ukrepa bo preverjalo medobčinsko redarstvo.

Ukrep velja do preklica.

Osnovni nasveti za varčevanje s pitno vodo:

•          Po vsaki uporabi vode dobro zapremo pipo.
  •          Redno preverjamo delovanje vodomera in po potrebi popravljamo pipe, kotličke za izpiranje WC-ja.
  •          Skrajšamo čas tuširanja.
  •          Med umivanjem zob, miljenjem rok in telesa pod prho zapirajmo pipo.
  •          Ponovno uporabimo vodo, ki smo jo uporabili za spiranje zelenjave, sadja in mesa (npr. za zalivanje lončnic, vrta…).
  •          Pralni ali pomivalni stroj prižgemo šele, ko je poln in uporabljamo varčne programe.
  •          Dvorišča pometemo, ne spiramo jih z vodo oz. tlačnimi čistilci.

Ukrep je skladen z določili:

Odlok o oskrbi s pitno vodo na območju Občine Kranjska Gora (Ur. list RS, št. 153/2021, 15 alineja 33. člen)